Lengvam rytui...


  • ELEMENTARIOS IR NESUNKIOS TAISYKLĖS, KAD RYTAI BŪTŲ BE NERVŲ PABARSTUKŲ.

    Mes esame už lengvus rytus, tačiau kartais mūsų ausis pasiekia atodūsiai, kad „ir vėl nepavyko greitai apsirengti“, nors drabužių derinių ir žinių, „ką ir prie ko“ turiu daug.
    Prie pirmo kavos puodelio surikiavau savo mintis ir ant lėkštutės rytui Jums siūlau kelis patarimus, kad lengvame ryte niekad neatsirastų nervų pabarstukų.


    1. DRABUŽIŲ ŠVARA.DABAR.
    Įsitikinkite, kad visi spintoje esantys drabužiai yra švarūs. Lai tampa įpročiu grįžus namo ir pasikeičiant dienos drabužius į namudinius, jų apžiūra.Tai galioja ir batams.
    Puiku būdas sau „įspirti į minkštąją“- noras batus kolekcionuoti drabužinėje, tokiu atveju- visuomet sukils noras, su batu, kuriuo ką tik klampojai per purvą apsilankyti vonios kambaryje ir jį „nuprausti“, nei „užkelti“ jį ant baltos lentynos tokį, kokiu grįžai.
    Po šio įpročio susiformavimo- ryte pasirinkti avalyne lengva, nes visi batai būna „nuprausti“ ir švarūs.

     

    2. KVAPO „DĖMĖS“
    Maikutes, marškinukus, palaidines- aš asmeniškai skalbiu kiekvieną kartą po užsidėjimo. Atsiminkite, drabužiai turi ne tik vizualias, bet ir kvapo „dėmes“, kurių tą pačią dieną galime pačios ir nejausti, tačiau užsidėjus antrą sykį, nuo kūno šilumos, nematomos kvapo dėmės „atgyja“ ir gali tapti tikrai nesmagu dienos eigoje gainioti mintį, kodėl gi aš užsidėjau marškinius/palaidinę ar maikutę, kurią jau dėvėjau dieną prieš.

     

    3. IŠTRŪKUSIOS SAGOS, „ATSITIKUSIOS“ DĖMĖS- YRA NE RYTO REIKALAI.
    Begalo geras derinys be bent vieno „dalyvio“ lygu išilgėjusios brangaus ryto laiko sąnaudos ieškant kuo jį pakeisti.

    Todėl, dar kartelį pabrėžiu-neatidėkite skalbimo RYTOJUI, nėra geresnio laiko, nei dabar. Nenumeskite minties apie ištrūkusią sagą vėlesniam laikui. Pamačiusios dėmelę- pasirūpinkite ja čia ir dabar arba bent jau drabužį pasidėkite tokioje vietoje, kad prisimintumėte, kad su juo „kažkas negerai“.
    Nėra blogesnio reikalo, nei susidėliojus mintyse prasidedančios dienos derinį, įpuolus į drabužinę pamatai, jog vienas iš derinio „dalyvių“ yra murzius.
    Tuomet reikia mintis perrikiuoti ir į „murziaus“ vietą „įtaisyt“ kitą atitikmenį, o tai jau dažniausiai kainuoja labai daug laiko ir nervų.
     Ankstų rytą, kai per ribotą laiko tarpą reikia išbėgti iš namų su kompanija užsimiegojusių kolegų, papildomų dirgiklių yra ir taip pakankamai. Neprisikurkite jų dar daugiau.
    Ištrūkusios sagos, „atsitikusios“ dėmės yra tikrai ne ryto reikalai.

     

    4. BALTŲ MARŠKINIŲ MYLĖTOJŲ AUKSINĖ TAISYKLĖ.
    Yra paprasta- skalbkite juos VIENUS.
    Šiuolaikinės skalbimo mašinos dažnai turi trumpas, eko funkcijas, kurių dažniausiai pilnai užtenka vieną dieną dėvėtų marškinukų „atšviežinimui“. Jeigu kalba neina apie įsisenėjusių dėmių ar didelės nešvaros rūbo skalbimą, aš asmeniškai naudoju 15 min trukmės skalbimo programą.
    Atsiminkite baltas liks ilgai baltas tik tada, kai jį skalbsite atskirai. Baltos liemenėlės, kelnaitės, apatinės maikutės yra pasiūto iš nors ir baltų, tačiau skirtingų audinių, todėl taisyklė, kad juos sumetus į krūvą visi balti išliks akinamai balti ir nepilkės jau negalioja.
    Mano asmeninė patirtis byloja, kad grįžus namo ir švystelėjus tos dienos marškinius į penkiolikos minučių „spa procedūrą“,rezultatas yra išrikiuoti VISI švarūs marškinukai ir galimybė kasryt rinktis, kuriuos panorėjusi.

     

    5. PONAS ILGAMETRAŽIS LYGINIMAS
    Jeigu nemėgstate atsikelti už šeimą bent valanda anksčiau, šis darbas taip pat tikrai neturi būti paliktas rytui. Mano siūlymu- išeitys dvi:
    Arba rinkitės drabužius iš audinių, kurie yra neglamžūs ir išskalbus juos bei per naktį pasupus ant pakabos, sekantį rytą juos galima čiupti ir jungti į derinius. Tai ypač aktualu tiems drabužiams, kuriuos skalbiame po kiekvieno užsidėjimo (pvz marškiniai, maikutės).
    Dedu ranką prie širdies, kad baltų marškinių mylėtojos privalo arba turėti „hobį“ lyginimui arba jeigu tokio „hobio“ nerasta- rinktis marškinius, kurių brūžinti kaskart po išplovimo lygintuvo NEREIKIA.
    Arba- lyginimo procedūrą atlikite iš vakaro.
    Kiek esu iš Jūsų girdėjusi visos nelaimės, kai „lygintuvas iškanda skylę“ mylimame drabužyje, kaip taisyklė atsitinka rytais. Kai labai skubėjote.

     

    6. PANELĖ PUDRYTĖ IR JOS PĖDSAKAI.
    Yra kategorija rūbų, kurių kaskart užsidėjus tikrai nereikia sklabti. Pvz. Striukės, striukinio audinio liemenės, švarkeliai.
    Bet. O . Tačiau. Būdamos pastelės mylėtojos- ir pasidžiaugusios dieną šviesių spalvų viršutiniais rūbais, kaip taisyklė ant apykaklės ar drabužio dalies, kuri liečiasi prie kaklo ar smakro- turime panelės pudrytės pėdsakus.
    Grįžusios namo apžiūrėkite ir įvertinkite, ar tokių “pėdsakų” nėra atsitikę.
    Tikrai “nekažką” atrodo nuostabus derinys, su pudruotais pakraščiukais.
    Išeitis? Tiesa sakant visai neseniai mano pačios sugalvota ir veikianti!
    Mocelinis vanduo. Sugalvojusi, kad jeigu jau pudros žymes vakarais nuo veido panaikina būtent jis- galbūt galėtų ir iš drabužių jas išnaikint.
    Pamėginau. Ant vatos skrituliuko užlašinau micelinio vandens ir patryniau striukinės liemenės pudruotus kraštelius. Dėmių neliko! Procesas greitas, o rezultatas- drabužis vėl paruoštas sekančios dienos deriniui keliauja į dabužinę švarus.

     

    7. PŪKŲ RINKIKLIS YRA DRAUGAS.
    Reguliari taisyklė, kad dažniausiai trinamose drabužių vietoje susidaro burbuliukai, kurie gadina mums nuotaiką ir netgi visai naujas rūbas dvelkia “užnešiojimu”.
    Jeigu bumbuliukų vietos yra tradicinės- ant rankogalių, rankovės vidinėje pusėje, ties pažastimi- teks susitaikyti ir bent kelis sykius “pasidarbuoti” pūkų rinkikliu.
    Jeigu pastebite, kad bumbuliukai susidaro neįprastose vietose, būtinai paieškokite, kas “kelia pokštus”.
    Labai dažnai kaltininkas būna automobilio diržas, rankinės petneša, aštesnių kampų kaklo papuošalas arba mėgstamos striukės, kurią dažnai dėvime atsegtą (pvz. Odinukė) užtrauktukas.
    Radusios priežastį- tikrai atkreipsite dėmesį, kad jautresnių, plonesnių audinių drabužių “nebeverstumėte” draugauti su tik ir laukiančiais, kai galės jiems įgnybti “nedorėliais”.
    Pūkų rinkiklį rinkitės jungiamą į elektros lizdą ir turėkite jį po ranka Jums patogioje vietoje, pvz drabužinėje, kad jo naudojimas nebūtų lydimas minčių srauto “o kur aš jį padėjau” arba “o, jis ir vėl nepakrautas arba su pasibaigusiom “batarkėm”.

     

    8. NEPAMIRŠKITE IŠSKALBTŲ.
    Net ir tikrai neglamžūs rūbai susiglamžys, jeigu jiems išsiskalbus, jūs juos pamiršite ir pusdienį jie “pagulės” suraityti skalbyklėje. Kažkada juokiausi, turbūt ne veltui į skalbykles “įdiegtas” tas įkyrus, ausį rėžiantis garsas, kuris signalizuoja, kad “jau kelk savo minkštąją ir eik pasikabinti šviežiai išskalbtų rūbų”.
    Jeigu jau taip nutiko- nedėkite vilčių, kad pakabinus išsitiesins.
    Tokiu atveju geriau dar kartelį įjunkite minimalios trukmės skalbimo programa ir procedūrą pakartokite su pažadu ar lūkuriavimu pašonėje, kad išskalbtus drabužius- reikia iškabinti suptis ant pakabų “čia ir dabar”.

     

    9. DRABUŽIŲ SPALVINIAI HORIZONTAI.
    Netgi jeigu ir neturite milžinės drabužinės- stenkitės drabužius susikabinti ar susilankstyti spalvomis.
    Užsimiegojusi ryto akis- mato spalvas gerai ir susirasti norimą rūbą pagal spalvą bus labai paprasta.
    Na o jeigu įvyktų ryto persigalvojimas, aj nenoriu kelnių, nuotaika “sijoninė”, iškart matysite, kuris šalia įsitaisęs sijonukas greitai gali būti pakeistas “išbrokytu” derinio dalyviu.

     

    10. NEMATOMI, BET LABAI SVARBŪS.
    Apatinės maikutės visuomet turi būti švarios, sulankstytos ir “paruoštos tarnauti”. Lietuviškų orų kontekste turbūt daugelis, po marškiniais rengiatės aptemptą, besiūlę maikutę.
    Jos nematomos, tačiau funkciją atlieka svarbią. Turbūt ir sakyt nereikia, jog po baltais ar pasteliniais marškiniais pavilkta juoda maikytė- nekels didelio žavesio, o akinamo baltumo arba skaisčios pastelės marškinukus- padarys “murzinus”.
    Lygiai ta oati taisyklė galioja ir apatinių skyreliui.
    Po ranka surikiuoti besiūliai kūno spalvos apatiniai yra beprotiškai geras lengvo ryto garantas, apsaugantis mūsų gražias dienas nuo minčių, ar tikrai mano liemenėlės “kvarbatkėlės” iš po plono drabužio audinio negroja pirmu smuiku.

     

    11. KABĖJIMO VIETA.
    Atkreipkite dėmesį, kad pakabintas drabužis ne visuomet bus preciziškai tiesus, kai jam bus parinkta ne jo dydžio ar ilgio vieta.
    Patikėkite, nėra blogau už ilgos suknelės arba kelnių „padalkas“, kurios viso kabėjimo metu „rėmėsi“ į spintos grindis.
    Tokį rezultatą kartais ir „atlyginti“ yra gana sudėtinga, jau nekalbant, kad tai reikėtų padaryti ryte.
    Todėl kabindamos ilgesnius rūbus visada žvilgtelkite žemyn ir įsitikinkite, kad drabužius „kabo“, o ne „stovi atsirėmęs“ „padalkytėmis“ į žemę.

    Linkiu mylėti savo spintą ir dienas pradėti žongliravimu lengvu rytu,
    Išmokus kelias elementarias taisykles,
    Šis „pasitikėjimo savimi“ žaidimas tampa malonus.
    O neretais atvejais ir azartiškas!

    Kartais gyvenanti savo spintoje,

    V.