“Siūtukai" ir megztukai
-
KAIP JUOS PRIŽIŪRĖT?
Kai į vieną krūvelę „sumobilizavome“ šias savo Kalėdukes, net patys nusišypsojome, kad jose „užderėjo“ gal dar nematytas kiekis „MEGZTŲ“ drabužių.
Tiesa, galop, lyg viščiukus visus skrupulingai surikavus, „siūtukai“ prieš megztukus paėmė viršų, tačiau pastarieji, kaip ir priklauso jaukiausiai metų kolekcijai - tvirtai atstovauja šilumos pozicijas pačiais gražiausiais vardais:
„Sugar cookie‘is megztinis;
„Rose“ megztinis;
„Rose blush“ rankomis megzta skara;
„Soul“ merino vilnos palaidinė su nėriniu;
„Snowflake‘as“ megztinis;
„Cozy‘is“ megztinis;
„Iceland‘as“ megztinis;
„Moon light‘as“ siaustinis;
„Mouse“ merino vilnos palaidinė;
„Iceland‘as“ rankomis megztas šalikas;
„Merry white“ merino vilnos kepurė.Dabar belieka tik užsimerkus įsivaizduoti, koks “minkštulis” po kuriuo vardu slepiasi.
O kol Jūs įsivaizduojat - aš noriu pasinaudoti proga ir priminti
S V A R B I A U S I A S mezginių priežiūros taisykles.
Savo kolekcijose siūlome Lietuvoje siūtų ir megztų gaminių derinius.
Rūpinamės savo gaminių kokybe gerokai stipriau, nei kiekybe.
Ar būna - "stengiaus, kiek galėjau - nutiko, kaip visada?". Aišku būna!
Bet.
Ranką prie širdies pridėjus - mes nuolat sukame galvą, kaip pasiūlyti ne tik gražų, bet ir ilgaamžišką daiktą.
Kuriam. Stengiamės. Testuojam.
Ir griežtai laikomės taisyklės - kuriame lyg asmeniškai sau.
Ir norime, kad rūbas nekeltų pretenzijų nei dėvint, nei jį prižūrint.
Bet šioje vietoje turiu stabtelt.
Nes žodžio "PRIŽIŪRĖTI" nevalia pamiršti.
Kaip savo odą, plaukus ir nagus prižiūrime ir puoselėjame, o ne vien tik džiaugiamės, kad juos turime, taip pat ir mūsų "antrąją odą" - drabužius - reikia ne tik turėti, bet ir prižiūrėti.
Atidundančioje kolekcijoje vėl pasiūlysime didelį glėbį megztų spintos naujokų.
Kad jie džiugintų Jus tokiu pat vaizdu, kaip ką tik parsinešus namo - reikia prisimint ir nepamiršt pritaikyt kelias paprastas, bet stebuklus darančias taisykles.1. Kalėdų/24 kolekcijoje bilietą ištiesėme dviems 100% merino vilnos gaminiams (pilka ir pieno spalvos palaidinukės).
Džiaugdamiesi išskirtine kokybe, gaminio plonumu, švelnumu odai ir išskirtine šiluma -
turime net pažadintos gūdžią naktį atsimint:
MERINO VILNA "MAUDOSI" NE AUKŠTESNĖJE NEI 30 LAIPSNIŲ TEMPERATŪROJE.
KITAIP - BUS AŠARŲ PAKALNĖ.
Patarimas: nepasitikėkit "aj išsiplausiu rankytėm" apgaulingu švelnumu - 30 laipsnių - yra drugnas vanduo ir matuodamos ranka - tikrai galit prašaut.
30° vilnos rėžimas skalbimo mašina = džiaugsmas merino vilnos gaminiais ilgam.
2. Megzti ir trikotažiniai rūbai mėgsta gyventi NE ANT PAKABŲ.
Jeigu pageidaujate, kad toks rūbas ilgai išlaikytų "toks, kaip ką tik įsigytas" formą - lengvai sulanksčiusios jį laikykite lentynoje ar stalčiuje.
Aš pati laužau šią taisyklę, nes esu oversize ir didesnių, nei man pagal parametrus reiktų rūbų (ypač megztinių) mylėtoja - todėl mano drabužinėje jie kabo.
3. Į daugelį savo megztų gaminių "įmezgame" moheros siūlą.
Būtent jis suteikia megztiniui vaizdą ir jausmą "purus, lyg debesėlis".
Bet! Moheros siūlo turintys mezginiai turi tendenciją "kąsti" vilnos dantukais ir apipūkuoti rūbą, kuris mėgsta traukt pūką.
Ilgai sukome galvas - ar įmanoma šį "chronišką" negalavimą išgydyt.
Bet. Deja.
Pasitarę net su keliomis mezgyklomis ir pamėginę "išinstaliuoti" moherą iš savo mezginių - gavome sunkius, visai nepurius "liūdno vaizdo riterius".
Ir nusprendėm, kad debesies purumo atsisakyti negalime.
Patarimas?
Jeigu mezginys (šalikas ar megztinis) palieka vilnos pėdsakus - išnešusios į lauką - jį dar sykį stipriai išpurtykit.
Visi mūsų mezginių atstovai - po "gimties" proceso "maudosi", "purtosi", bet kartais - ne visi laisvi siūleliai išbyra sykiu.
Ir dar - pirmą kartą į savo kolekciją įmezgame ne “tiesiog moherą”, o “super baby kid” moherą, kuri anot verpalų gamintojų yra itin švelni ir nekandanti net švelniausiai vaikų odai.
Net 50 % tokio siūlo įmezgėme į „Snowflake“ megztinį”.
Kai išbandysite - būtinai pasidalinkite nuomone.4. Mezgame iš kokybiškų verpalų. Siuvame iš patikrintų audinių
"Burbuliavimosi" ligomis - mūsų mezginiai ir siuviniai dažniausiai neserga.
Bet!
Tose vietose, kur įprastai trinasi automobilio diržas, "makaluojasi" ant riežo apyrankės, "brūžuojasi" ties apykakle kaklo "kabaluokšliai" ar per petį permesta siūbuoja ties šonu rankinė - net ir labiausiai nekaprizingi gali parodyti "charakterį".
Patarimas?
Turėkit po ranka elektrinį pūkų nurinkėją.
Kaskart išskalbusios rūbą - pakelkite jį prieš šviesą ir apžiūrėkit, ar audinio paviršius labiausiai trintį patiriančiose vietose nesišiausia - jei pastebite pirmuosius "simptomus" burbuliukus nurinkite.
Dažniausiai vienkartinis "pasišiaususio" pluošto pašalinimas - bėdos nebekartoja, net ir "išgyvenant" tą pačią trintį.5. Kad ir kokia ekologiška nauda būtų skalbti rūbus tik tada, kai prisirūšiuoja pilnas skalbinių krepšys "šviesių ar tamsių" - siekiant drabužių ilgaamžiškumo ir "negarmoškinio" vaizdo išsitraukus iš skalbiamosios - skalbkite rūbus vienus! Ypač megztukus.
Nepatingėkit!
"Gentle" programos neužtrunka ilgai - o to paties audinio drabužio/ių išskalbimas ATSKIRAI (be jokio pašalinio "trūsikėlio") tikrai yra bilietas į ilgesnę draugystę su mūsų rūbu.6. Skalbdamos rūbus - būtinai patikrinkite kišenes ir skalbimo mašinos būgną.
Netikėtai kišenėse "užsilikę" plaukų segtukai, monetos, aštriais kampučiais gali pridaryt negrįžtamo liūdesio, ypač ploniems audiniams ir mezginiams.
7. Saugokite savo drabužinės gyventojus nuo tiesioginės saulės spindulių.
Kad ir kokie jie atrodytų nekalti ir vos juntami - savo ilgais "piršteliais" jie kartais "nugairina" audinių paviršių.
Ir sugadina juos negrįžtamai.8. Žiedai, apyrankės, grandinėlės ir sagtys. Dažnai po jais slypi „aštrianagiai“ krašteliai, kurie bando užkabint gležną ir purų mezginio raštą.
Prieš dėvėdamos – patikrinkite - ar papuošalai neturi aštrių galų ar sujungimo detalių. Ir „užčiuopusios“ - būtinai „suremontuokite“, netyčinis siūlo užkabinimas - gal ir nesugadins mylimo rūbo negrįžtamai, tačiau nuotaiką, sugadint tikrai gali.9. Vilnos kvapas.
Daugumai yra mielas ir jaukus. Bet jeigu taip ne apie Tave. Prieš pradėdama dėvėti savo naująjį vilnos šiltuką - išskalbk pagal priežiūros etiketės nurodymus su mėgstamo kvapo vilnai skirtu skalbikliu.
Vilnos kvapas dings, o kaskart jai sušilus ant kūno - Jus palepins mėgstamas aromatas.10. “Ajajai - kanda”.
Taip, vilna turi dantukus. Vienoms jie visai nežnybia, kitoms vos vos, o daliai - kandžiojasi lyg pikčiausias „šuva“.
Atsiminkite - vilna labiausiai kandžiojasi ant „įšilusio“ kūno. Tai reiškia, kad jeigu patalpoje yra itin karšta ir Jūs pati sušilusi matuojatės vilnos megztinį, „testavimui“ - ar jis „kanda“? Jis tikrai kąs. Vilnos siūlas yra skirtas vėsiojo sezono deriniams ir skirtingai sumezgti gaminiai prašyte prašosi „pataikyti“ juos pasirenkant su ne per aukšta, kūnui malonia temperatūra.
Patarimas - po megztukais kurdinkite plonas, aptemptas apatines maikutes. Toks būdas dažniausiai tinka net ir jautriausioms.